Batoh jsem si na skialpový kurz vybral naprosto záměrně, protože jsem věděl, že velmi ocením NBS zádový systém, díky němuž se mi nepropotí v tričku záda až budu makat do kopce, ale hlavně především kvůli postranním kompresním popruhům, do kterých se dají lyže připnout při příliš prudkém stoupání. Když začíná sněžit, není problém ze spod batohu vytáhnout pláštěnku, aby nenavlhly věci. Přesto má navíc batoh také nepromokavou povrchovou úpravu, a především zipy jsou voděodolné. Do batohu jsem bez problému sbalil stativ, zrcadlovku, teplejší oblečení, další oblečení „kdyby náhodu“, helmu, lyžařské brýle, jídlo, termosku, lopatu, sondu, lékárničku, a ještě mi přiměřené množství místa zbylo. Díky bederním i prsním popruhům batoh skvěle drží jak s připnutými lyžemi, tak při sjezdu s krátkým obloukem ze strmého svahu, kde je stabilita batohu na zádech velmi důležitá.
Sloper 45 l by navíc u mnohých aerolinek posloužil jako perfektní příruční zavazadlo na míru. U Wizzairu, se kterým jsem letěl do Norska to bohužel vystačilo pouze na přikoupení priority. U mnohých jiných aerolinek tak ale můžete ušetřit za zavazadlo, pokud mají větší příruční zdarma. Zároveň jsem se byl do něj schopen sbalit na týdenní stopování po místech mnohdy i polární pustiny. Pro představu, do batohu se bez problému vešel zimní péřový spacák (s ext. -43°C), nafukovací karimatka, bivakovací pytel, náhradní oblečení, zrcadlovka, běžecká vesta, nějaké jídlo, hromada drobností jako powerbanka, obal na sluneční brýle, alufólie, čelovka atd. Po stranách batohu jsem navíc připnul stativ i trekové hole. Velmi jsem na obou výpravách ocenil boční vstup do hlavní komory batohu, díky čemuž jsem se vždy rychle dostal i k věcem, které se nacházely ve spodní části batohu.
Pokud jste tedy schopni se obejít bez stanu, Sloper 45 l vám bude skvělým společníkem na všechny cesty a zároveň vám ušetří přetížení zad.