Kam jsem bundu vzal?
Ano, měl jsem před sebou 14 dní v Norsku na začátku června, kde se počasí mění každou chvílí. V plánu bylo dost vysokohorské turistiky, trekingu nebo zajištěných cest (ferrat).
Jak se mi bunda nosila?
Bunda je ušitá tak, že se nikde nevytahuje, nepřekáží, nenafukuje se a je vhodná na všechny outdoorové aktivity.
Měl jsem možnost okusit její nepromokavost v rozmarech počasí. Během tříhodinové cesty v hustém dešti na jeden z výšlapů v Norsku za teploty okolo 12 stupňů přívalu srážek odolala. Trasa vedla celou dobu do kopce, měl jsem 8 kg batoh na zádech a cítil jsem se pořád v pohodě neboť bunda neprosákla.
Trošku horší je pak usychání bundy. Jak nasákne vodu, trvá delší dobu už vám uschne. Je to přece jen silnější softshellová bunda s lehkým zateplením. Asi je zřejmé, že oproti lehké softshellové bundě bude usychat pomaleji.
Díky volnému střihu se pod ní vešla i tlustší mikina. Jen škoda, že bunda nemám suché zipy na rukávy pro lepší stažení, ale to je pro případy vyšší horské turistiky.
Jinak za mě bunda Salex, v klidu poslouží jak na tůry, tak do města. Do konce jsem s ní vyzkoušel i jednu ferratovou stěnu a bunda v žádném případě nepřekážela. Skvěle padne na tělo.
Z bundy jsem měl pozitivní dojem. Podle mého testování, které bylo poněkud drsnější, by bunda Salex měla dobře posloužit vyznavačům horské turistiky.
Najde v ní celoroční využití, a pokud plánujete vícedenní horský přechod nebo jednodenní výlet, určitě je dobrý nápad mít ji v záloze ve vašem batohu pro případ náhlé změny počasí.
Bundu Salex testoval Pavel Kašák.