Asi bych měl na začátek upřesnit, jaké byly v Alpách teploty. Přes den se pohybovaly kolem -7 stupňů a všude ležely hromady sněhu. V noci pak na některých místech teploty klesly až k -20 stupňům. No a jak se v těchto mrazivých podmínkách osvědčila lyžařská bunda Gombi a lyžařské kalhoty Goilt?
Začnu tím, že bundu jsem měl v červeném provedení, které bylo na sněhu krásně vidět. Všeobecně by lyžařská bunda i kalhoty měly být lehké a přitom komfortní, aby se v nich člověk mohl hýbat. Tohle jsem prověřil při výšlapech do kopců kde, jsem se doslova brodil snehěm, který jsem měl skoro po pás. Musím říci, že oba produkty byly skvělou volbou. Jsou lehké, nepromokavé a v pohybu mě nijak neomezovaly. Taky jsem nikdy nepociťoval chlad, a to i když jsem se při náročných aktivitách potil. To je naprosto zásadní věc!
U bundy Gombi mě zaujaly kapsy, kterých má opravdu hodně! To je pro mě jako fotografa vždycky velká výhoda, protože mám kam v zimě schovat baterky od fotáku a powerbanky. Zároveň má prodlouženou délku, kterou v závějích oceníte! Sníh se totiž nedostane pod bundu a kdyby se tak náhodou stalo, sněhový pás ho spolehlivě zastaví. Odvětrávání v podpaží se hodí při každém sportu, ať to jsou lyže nebo klasická turistika. Gombi mě také mile překvapila i v náročných podmínkách při sněhové vánici. Kapuce se dá úplně stáhnout, takže vám neublíží ani ledový vítr!
Bundu je v horách vždycky dobré kombinovat s kvalitními kalhotami. Já zvolil Husky Goilt, které jsou lehké a zároveň nepromokavé. Osvědčily se při chození sněhem. Nohavice jsou vybaveny sněhovými tunely s protiskluzovou gumou. Díky nim sníh neproklouzne do bot a ponožky tak zůstanou v suchu. Opět jsem ocenil zvýšený pas na zadní straně. Kalhoty díky kšandám dobře upevníte a nemusíte se bát, že by vám nějak vadily při pohybu.
Na závěr musím říci, že jsem byl s oběma produkty spokojen. Prověřil jsem je v opravdu náročných podmínkách, ve kterých obstály. Určitě si je nezapomenu přibalit i na další zimní horská dobrodružství.
Testoval Pavel Kašák