Proto každá holka, která nechce celou zimu strávit doma v posteli s nepříjemnou nemocí, do své skříně během zimních měsíců zařadí i delší kabát. Třeba hardshell plněný kabátek Husky Nilit L, který jsem si letos na podzim vybrala já.
Jaké jsou hlavní přednosti kabátku Nilit:
- silněji zateplený
- lehká syntetická podšívka
- hlavní zip krytý légou
- překrytí zipu u brady
- kapuce upravitelná stahováním
- KAPSY: vnější boční se zipem | vnitřní síťová
Proč jsem sáhla právě po tomto typu zimní bundy?
Jednoduše proto, protože potřebuji hezký, ale zároveň funkční kabát, ve kterém mi nebude zima a který můžu nosit i v dešti. Ve Stockholmu, kde letošní zimu trávím, totiž prší v jednom kuse. Je jedno, jestli se vydávám na procházku do Tyresta National Parku, u kterého bydlím, nebo mířím do centra na Gamla Stan, kde pracuji. Kabátek se totiž hodí jak do přírody, tak i do města, a díky vodnímu sloupci 10 000 mm H2O a speciální membráně Husky Tech 10 000 jsem vždycky v suchu.
Co si vzít pod něj
Zateplení termovláknem jsem otestovala nejen ve Stockholmu, ale také na severu Švédska, v laponském Abisko National Parku. Když jsem se za polární kruh v prosinci vydávala, přiznávám, že jsem o svůj tepelný komfort měla trochu obavu. Mráz okolo -19 stupňů Celsia jsme totiž v Česku neměli už dlouho. Když jsem ale kabátek Nilit L nakombinovala s merino podvlíkačkami a trikem, teplejší mikinou a čepicí, přes kterou jsem přetáhla ještě kapuci, mráz neměl šanci.
Pokud tedy hledáte hezky vypadající kabát, na který se chcete během zimních dnů spolehnout, kabátek Nilit L vám můžu doporučit. Není to typ bundy, ve kterém byste vyrazily na sněžnice nebo lyže, na jednodenní výlety nebo do města se ale hodí parádně. Ostatně mrkněte na video.
Testovala Jana
IG: https://www.instagram.com/janascamburova/